VI NIedziela wielkanocna

05.05.2024 r.

Kontakt telefoniczny z parafią: 509-450-275. Dyżur w kancelarii parafialnej, z wyjątkiem niedziel i świąt, po wieczornej Mszy świętej.

Konto parafialne: (Bank Spółdzielczy w Grudusku) Nr 08 8220 0004 0100 0853 2000 0010

Konto Parafialnego Zespołu Caritas: (Bank Spółdzielczy w Grudusku) Nr 29 8220 0004 0100 0853 2000 0020

• Dziś celebrujemy VI Niedzielę Wielkanocną. Ponieważ jest to Pierwsza Niedziela Miesiąca, na sumie odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje oraz za pracujących na roli, tradycyjnie nazywane dniami krzyżowymi. Jutro będziemy obchodzić święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W środę przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • Zapowiedzi przedślubne: Paweł Szacherski z par. Bogate oraz Martyna Miecznikowska z Pawłowa Kościelnego, zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jest to zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach do tego ślubu zobowiązany jest zgłosić je do kancelarii parafialnej.
  • Za tydzień, w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystości komunijne: na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych a na sumie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  • Dziękuję za ofiarę na mozaikę Matki Boskiej państwu Annie i Krzysztofowi Morawskim oraz za ofiarę na cele parafialne pani Sabinie Jendraszczak. Bóg zapłać.
  • Jeszcze są miejsca na pielgrzymkę organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas. Zachęcam do skorzystania. Zapisy u pani Sabiny Jendraszczak. Więcej informacji znajduje się w gablocie parafialnej.